Portal SofaScore unio je ocjene sa sinoćnjeg derbija Želje i Sarajeva, a zbog nekoliko dobrih odbrana igrač utakmice je golman Plavih, Vedad Muftić.

Vedad Muftić je dobio ocjenu 9.0. Imao je sedam odbrana, a posebno se izdvaja ona iz finiša meča kada je Mehmedoviću sjajno odbranio udarac glavom.

Drugu najbolju ocjenu na utakmici dobio je Amar Beganović, 7.6. Slijedi Stefan Radinović sa 7.4.

Višu ocjenu od sedmice dobili su još Marin Aničić (7.2), Harun Karić (7.1), Dejan Iliev (7.1) i Ajdin Hasić (7.1).

Najlošiju ocjenu zbog crvenog kartona dobio je Amer Hiroš (3.3.)

Sarajevo je imalo 68% posjeda nad loptom, 15 šuteva od toga šest u okvir gola. Plavi su šutirali samo četiri puta, jednom u okvir gola.

Gosti su od 19. minute imali igrača više, a zbog toga su napravili mnogo više dodavanja. Omjer je čak 473:170.

Podsjetimo, sinoć na derbiju nismo vidjeli golove. U 19. minuti Hiroš je dobio crveni karton, potom je i Cocalić zaradio isključenje u 45. minuti, a na poluvremenu je i Sarajevo ostalo bez jednog igrača jer je Radović dobio crveni karton.