Španija sa 30:21 pobijedila BiH

Rukometna reprezentacija Španije večeras je u Valladolidu u okviru prvog kola grupe 3 kvalifikacija za EP savladala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 30:21.

Nakon prvog poluvremena Španci su imali prednost od 12:6, da bi u nastavku povećali razliku stigli do rutinske pobjede.

Špance je do pobjede predvodio Rivera sa sedam golova.

Najefikasniij u bh. timu bili su Marko Panić sa šest, te Marko Tarabochia i Tomislav Nuić sa po tri postignuta gola.

U drugom meču naše grupe, Austrija je senzacionalno porežena na svom terenu od Finske sa 27:31.

Bosna i Hercegovina će u nedjelju u Sarajevu igrati utakmicu drugog kola grupe 3 protiv Austrije.