QPR je u susretu 45. kola engleskog Championshipa napravio veliko iznenađenje i razbio favorizirani Leeds rezultatom 4:0.

Asmir Begović (37) je branio cijelu utakmicu za QPR, nosio kapitensku traku te 13. put u sezoni sačuvao svoju mrežu.

Od Sofascore je dobio ocjenu 7.9. Bolju ocjenu od Asmira dobio je samo njegov saigrač Chair (9.3).

Bio je ovo 46. nastup Asmira ove sezone u svim takmičenjima.

Njegov tim je protiv Leedsa poveo u osmoj minuti golom Chaira, da bi Andersen u 22. minuti udvostručio vodstvo.

Dykes je u 73. minuti zabio treći gol za domaće, a konačnih 4:0 postavlja Field u 86. minuti utakmice.

QPR se kolo prije kraja nalazi na 16. mjestu sa 53 boda i osigurao je opstanak.

Leeds je drugoplasirani sa 90 bodova, ima bod više od trećeg Ipswicha uz dvije utakmice više.

Prva dva tima iz Championshipa direktno idu u Premiership, a ekipe od 3. do 6. pozicije će razigravati za plasman u najviši rang engleskog fudbala.

U narednom kolu QPR gostuje Coventryju, a Leeds će dočekati Southampton.