Ovonedjeljni tim u formaciji 4-3-3

Iza bh. reprezentativca je još jedno kolo u matičnim klubovima.

Gledajući njihove učinke na terenu, minutažu, ocjene, ishode utakmica, ali i formu, odabrali smo idealni tim za proteklo kolo sačinjen od naših standardnih i potencijalnih reprezentativaca.

Ovaj put se na golu našao mladi golman bečke Austrije Osman Hadžikić, koji je sačuvao mrežu u pobjedi svog tima nad Wolfsbergerom (3:0).

Stoperske pozicije zauzimaju Dario Dumić (NEC Nijmegen) i Ognjen Vranješ (AEK), dok po bekovima ordiniraju Sead Kolašinac (Schalke) i Avdija Vršajević (Osmanlispor).

Miralem Pjanić (Juventus), Senad Lulić (Lazio) i Edin Višća (Istanbul Basaksehir) čine sredinu terena, dok se u napadu nalazi trojac Edin Džeko (Roma), Armin Hodžić (Dinamo Zagreb) i Kenan Kodro (Osasuna), koji je u minulom kolu zajedno postigao četiri pogotka.

Ovdje možete pogledati pregled nastupa svih standardnih reprezentativaca, a ovdje pregled nastupa svih potencijalnih reprezentativaca.

Golman:

Osman Hadžikić (Austria Vienna – Wolfsberger 3:0, Austrija) – branio svih 90 minuta

Odbrana:

Avdija Vršajević (Osmanlispor – Bursaspor 1:1, Turska) – 90 minuta igre

Ognjen Vranješ (AEK – PAOK 3:0, Grčka) – 90 minuta igre

Dario Dumić (Den Haag – NEC Nijmegen 1:0, Holandija) – 90 minuta igre

Sead Kolašinac (Schalke – Augsburg 3:0, Njemačka) – igrao do 77. minute + asistencija

Vezni red:

Senad Lulić (Lazio – Torino 3:1, Italija) – 90 minuta igre + asistencija

Edin Višća (Konyaspor – Istanbul Basaksehir 0:3, Turska) – 90 minuta igre + asistencija

Miralem Pjanić (Juventus – Milan 2:1, Italija) – 90 minuta igre + žuti karton

Napad:

Kenan Kodro (Osasuna – Eibar 1:1, Španija) – 90 minuta igre + GOL

Armin Hodžić (Dinamo Zagreb – Split 4:0, Hrvatska) – igrao do 62. minute + DVA GOLA

Edin Džeko (Palermo – Roma 0:3, Italija) – igrao od 64. minute + GOL