Džeko ove sezone brojao do 30

Fudbaleri Rome su u okviru 28. kola italijanske Serije A gostovali Palermu i ostvarili pobjedu rezultatom 3:0. Naš kapiten Edin Džeko ušao je u igru u 64. minuti u timu Rome i desetak minuta kasnije se upisao u strijelce.

Edinu je to bio 30. gol ove sezone za Romu u svim takmičenjima i do kraja sezone će imati priliku da nadmaši svoj lični rekord iz sezone 2008. / 2009., kada je u dresu njemačkog Wolfsburga postigao 36 pogodaka.

Džeko je u ligi zabio 20 golova, u Europa Ligi osam golova i u kupu dva gola.

Uz to je još zabio tri gola za reprezentaciju BiH.

Džeko je trenutno drugi strijelac italijanske Serije A sa 20 golova (prvi Belotti ima 22), u Europa ligi je postigao osam golova (prvi strijelac), dok se u Kupu Italije dva puta upisao u strijelce.

Priliku da nastavi golgetersku seriju, Edin će imati u četvrtak u revanš meču osmine finala Europa lige između Rome i Lyona (u prvom meču Lyon slavio rezultatom 4:2).