Džeko pogađao u 11., 61. i 88. minuti

Roma je večeras u susretu petog kola grupe “E” Europa lige slavila protiv Plzena s ubjedljivih 4:1, uz hat-trick bh. kapitena Edina Džeke (30).

Džeko je prvo pogodio u 11. minuti, sjajno matiravši golmana Kozacika, nakon što se prethodno poigrao s odbranom gostujuće momčadi.

Zeman je sedam minuta kasnije poravnao na 1:1, da bi Džeko u 61. minuti pogotkom glavom ponovo vratio prednost rimskom timu.

Na 3:1 fenomenalnim pogotkom rabonom u 82. minuti povisio je Perotti, kojem je asistirao Džeko.

Perotti je Džeki uzvratio asistencijom šest minuta kasnije, kada bh. kapiten postavlja konačnih 4:1.

S večerašnjim hat-trickom, Džeko je došao do učinka od 15 pogodaka na 20 ovosezonskih nastupa za Romu.

Od tog je u ovom takmičenju postigao pet i drugi je strijelac iza Aduriza, koji ima jedan više na svom kontu.

Roma je ovom pobjedom obezbijedila plasman dalje, a u posljednjem kolu očekuje je rezultatski nevažan meč protiv Astre.