Džeko je igrao od 46. minute te postigao gol i izborio jedanaesterac

Fudbaleri Rome i Sampdorije odigrali su susret u okviru trećeg kola italijanske Serije A u kojem je Roma pobijedila rezultatom 3:2.

Edin Džeko je počeo utakmicu na klupi za rezervne igrače u timu Rome, a domaći su preko Salaha poveli u osmoj minuti.

Ipak, desetak minuta kasnije Muriel je izjednačio na 1:1.

Preokret i vodstvo Atalanti donio je Quagliarella u 41. minuti meča.

Drugo poluvrijeme je kasnilo zbog velikog nevremena, a teren stadiona “Olimpico” u Rimu bio je pod vodom.

Kada je počelo drugo poluvrijeme, Edin Džeko i Francesco Totti su ušli u igru i u 61. minuti Roma je stigla do izjednačenja.

Totti je asistirao Džeki, koji se sjajno snašao i poravnao na 2:2.

I kada se očekivao kraj utakmice, Džeko je izborio penal za Romu, a Totti je bio siguran i donio trijumf svojoj ekipi.