Željezničar i Sarajevo odigrali su 0:0 i podijelili bodove. Rezultatom mogu biti zadovoljniji domaći, koji su od 19. minute igrali sa igračem manje, u jednom kratkom periodu i sa dva.

U 17. minuti brza kontra Sarajeva, Mustafić ubacuje, a Čataković šutira pored gola. Minutu poslije ponovo Mustafić iskosa ubacuje, ovaj put Muftić brani.

Amer Hiroš je u 19. minuti zaradio crveni karton nakon što je rukom u lice udario Julardžiju, koji je prethodno faulirao Hiroša.

U 37. minuti Čataković šutira sa 20 metara, lopta ide preko gola. Minutu poslije udarac Mustafića hvata Muftić. Muftić još jednom dobro brani u 43. minuti nakon pokušaja Mustafića.

U 45. minuti Cocalić je nakon dobio direktan crveni karton jer ruši protivničkog igrača koji ima slobodan put ka golu Željezničara.

Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Slaviša Radović je pri izlasku na pauzu poluvremena zaradio crveni karton jer je u tunelu na poluvremenu udario Štilića.

U 51. minuti gosti prijete nakon kornera, lopta ide pored gola. U 54. minuti Amoah šutira sa distance malo preko gola. U 70. minuti Oliveira pokušava volej udarcem, Muftić brani.

Golman Plavih još jednom dobro reaguje u 73. minuti nakon udarca Duljevića iskosa.

Amoah u 78. minuti iskosa šutira, Iliev brani. Selimovićem udarac iz 88. minute odlazi pored gola. U 90. minuti Mehmedović glavom šutira, Muftić fantastično brani i spašava domaće.

Borbenoj utakmici doprinjeli su i navijači koji su popunili Grbavicu do posljednjeg slobodnog mjesta.

Željezničar: Muftić – Galić, Cocalić, Cavnić, Radinović – Karić, Mekić, Boljević, Hiroš – Štilić, Krpić. Još su igrali: Selimović, Amoah, Ovčina,

FK Sarajevo: Iliev – Čelik, Aničić, SOldo, Radović – Beganović, Buljubašić, Mustafić, Julardžija – Kyeremeh, Čataković. Još su igrali Hasić, Oliveira, Duljević i Hemhedović.

Željezničar se bodom izvukao iz zone ispadanja.

Sarajevo 20. aprila dočekuje Borac, Željezničar gostuje Posušju.