Universitatea Craiova je u derbi utakmici 18. kola rumunskog šampionata savladala Cluj sa 1:0, a pobjedonosni gol zabio je naš Elvir Koljić (28).

Nekadašnji selektor BiH Ivajlo Petev (48), koji je nedavno preuzeo Craiovu, je uveo Koljića u igru u 55. minuti kod rezultata 0:0.

To mu se isplatilo jer je Elvir u 89. minuti zatresao mrežu i donio velika tri boda za Craiovu.

Bio je ovo prvi gol u sezoni za Koljića koji je početak sezone propustio zbog povrede.

Inače, Petev na klupi Craiove ima stopostotan učinak – tri utakmice i tri pobjede.

Craiova je trenutno treća na tabeli sa 32 boda, a isti broj bodova ima i drugi Cluj.

U narednom kolu Craiova će gostovati Hermannstadtu, dok će Cluj igrati derbi protiv prvoplasirane ekipe FCSB.