Milan je večeras u okviru šestog kola grupe B Lige Šampiona izgubio na domaćem terenu od Liverpoola rezultatom 1:2.

Naš Rade Krunić igrao je do 83. minute za Milan, a njegova momčad je povela u 29. minuti golom Tomorija.

Ipak, Salah je poravnao na 1:1 u 36. minuti, da bi Origi u 55. minuti pogodio za 1:2 i trijumf gostiju iz Engleske.

Inače, Krunić je u večerašnjem susretu dobio najveću ocjenu od svih igrača Milana. Portal Sofascore je našem reprezentativcu dao ocjenu 7.5.

Rade je osvojio 11 od 13 duela, tri puta je blokirao protivničke udarce, oduzeo dvije lopte, dva puta presjekao napade Liverpoola te dva puta otklonio opasnost.

Liverpool je večerašnjom pobjedom stigao do maksimalnih 18 bodova i osvojio prvo mjesto u grupi, dok je drugoplasirana završila ekipa Atletica sa sedam bodova.

Porto je osvojio treće mjesto sa pet, a Milan posljednje sa četiri boda.

Fudbaleri Liverpoola i Atletica igrat će u 1/8 finala Lige Šampiona, Porto ide u 1/16 Europa Lige, dok se Milan oprostio od Europe.