St. Gallen je večeras u susretu 25. kola švicarske Superlige doživio pravu katastrofu na svom terenu i iznenađujuće izgubio od Zuricha sa 0:4.

Fudbaleri St. Gallena, inače lider prvenstva, su bili veliki favoriti pred ovaj duel, ali gosti su iskoristili svoje šanse i osvojili tri boda.

St. Gallen je u prvih 10-ak minuta imao nekoliko sjajnih šansi preko našeg Ermedina Demirovića i Ittena, međutim nisu uspjeli postići gol.

Kazna je stigla u 33. minuti kada je Zurich poveo autogolom Rufflija.

U nastavku utakmice gosti su zabili još tri gola.

Strijelci su bili Aiyegun u 64. i 94. minuti te Kololli u 86. minuti.

U21 reprezentativac BiH Ermedin Demirović (22) je proveo svih 90 minuta na terenu u timu St. Gallena, dok je kompletan meč u pobjedničkom timu odigrao potencijalni bh. reprezentativac Bećir Omeragić (18).

Omeragić, koji igra na poziciji stopera, je sa svojim saigračem Nathanom dobio gotovo sve duele protiv ofanzivaca St. Gallena i pokazao zbog čega je jedan od najvećih talenata u Švicarskoj.

Osamnaestogodišnji defanzivac je šest puta otklonio opasnost ispred svog gola, tri puta oduzeo loptu, a osvojio je šest od osam duela sa napadačima lidera švicarske Superlige.

Bećir trenutno nastupa za omladinske selekcije Švicarske, ali ima pravo nastupa i za Bosnu i Hercegovinu.