Nakon što su u 22. kolu izgubili sa 2:4 od Sassuola, fudbaleri Rome su priredili novo razočaranje svojim navijačima i u utakmici 23. kola italijanskog šampionata doživjeli poraz u Rimu od Bologne rezultatom 2:3.

Orsolini je u 16. minuti doveo Bolognu u prednost, a šest minuta kasnije Denswil šalje loptu u svoju mrežu i na semaforu je pisalo 1:1.

Ipak, Bologna je u 26. minuti ponovo povela, a strijelac je bio Barrow.

Barrow je u 51. minuti udvostručio vodstvo Bologne, da bi Mkhitaryan u 72. minuti postavio konačnih 2:3.

Edin Džeko je sa kapitenskom trakom odigrao svih 90 minuta za Romu, a u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena imao je dvije dobre šanse za izjednačenje, ali nije uspio postići pogodak.

Bio je ovo drugi uzastopni poraz za momčad Rome, koja je u posljednja dva kola primila čak sedam pogodaka.