Prvo kolo UEFA razvojnog turnira ženskih „U-17“ reprezentacija odigrano je danas, a bh kadetkinje su u Zenici pobijedile vršnjakinje iz Crne Gore sa 2:1, javlja Fudbalski savez BiH.

Izabranice Ilije Lucića do prednosti su došle već u 5. minuti golom Lamije Rovčanin, a u 38. minuti Tamara Tripković izjednačuje rezultat.

U drugom poluvremenu postignut je samo jedan pogodak, a u listu strijelaca se upisala Dejana Ćosić u 53. minuti.

Nakon utakmice selektor našeg tima Ilija Lucić je izjavio:

„Pohvalio bih djevojke. Ispoštovale su dogovor iz svlačionice. Poznajemo dobro protivnike jer smo se sastajali međusobno i ranije, te smatram da smo favoriti na ovom turniru. Danas smo dobro otvorili utakmicu, međutim protivnik nas je iznenadio jednom kontrom. Ipak, na kraju smo zasluženo pobijedili.“

Selektor Crne Gore Derviš Hadžiosmanović je rekao:

„Nismo previše podbacili u veznom redu i napadu, ali smo u odbrani igrali slabije. Nastojaćemo da u nastavku turnira otklonimo greške koje smo pravili i spremimo se za kvalifikacije.“

Kapiten bh reprezentacije na današnjem meču bila je Amina Šapčanin koja je zadovoljna igrom:

„Dobro smo odigrale protiv Crne Gore. Uočljiv je napredak u odnosu na prethodna okupljanja i očekujem da osvojimo ovaj turnir.“

U drugom susretu Hrvatska jeu Vogošći sa 2:1 pobijedila Makedoniju.

Turnir se nastavlja sutra utakmicama BiH-Makedonija (Trening centar NS/FS, Zenica) i Crna Gora-Hrvatska (stadion „Hakija Mršo“, Vogošća).

Bosna i Hercegovina-Crna Gora 2:1 (1:1)

Stadion: Trening centar NS/FS BiH, Zenica.

Sudija: Vera Opekina (Rusija).

Pomoćnici: Julia Petrova (Rusija), Anni Rahula (Estonija).

4. sudija: Reelika Turi (Estonija).

Strijelci: 1:0 Lamija Rovčanin (5. minuta), 1:1 Tamara Tripković (38. minuta), 2:1 Dejana Ćosić (53. minuta).

Bosna i Hercegovina: Ružica Mikić, Alma Fazlić (65. Stjepana Pendeš), Maja Tejić (41. Dženita Močević), Dejana Ćosić, Amina Šapčanin, Ajla Mehmedović (78. Adisa Hromo), Minela Gačanica (78. Nermina Kantić), Lamija Rovčanin (78. Mia Kuljanin), Vildana Hodžić (65. Merjema Medić), Leila Kmetaš (65. Amila Smajlović), Mateja Mikić (49. Vina Crnoja). Selektor: Ilija Lucić.

Crna Gora: Ivana Čabarkapa, Jovana Vlahović (67. Tamara Tošić), Dženana Dačić (67. Ilinka Roćen), Biljana Lončar, Maja Šaranović (57. Tamara Čogurić), Jelena Vujadinović (36. Aleksandra Popović), Jovana Brašnjo, Biljana Vraneš, Ana Novović (67. Kristina Kovačević), Andrea Vučić (41. Danka Topalović), Tamara Tripković (41. Ksenija Jelenić). Selektor: Derviš Hadžiosmanović