Nakon što je prethodna utakmica na Bilinom Polju, ona protiv Lihtenštajna u septembru, bila najmanje posjećena kvalifikaciona utakmica BiH na domaćem terenu u posljednjih deset godina, mediji su strahovali kako Zmajevi i protiv Finske neće imati puno veću podršku.

Ipak, navijači su prepoznali da je pravi trenutak da se navija za BiH, pa je Bilino Polje u subotu bilo puno. Navijači su od prve do zadnje minute reprezentaciji BiH pružili pravu fudbalsku podršku i baš onakvu energiju sa tribina kakva joj je trebala.

Igrači su navijačima to vratili na najbolji način. Ne samo visokom pobjedom od 4:1, nego trčanjem i zalaganjem tokom svih 90 minuta utakmice. Srce su ostavili na terenu – što je navijačima važnije nego sam rezultat.

I zato smo svi sretni napustili Bilino Polje.

Dobro ne baš svi. Na stadionu je bilo i oko 600 finskih navijača, koji su bili dobri gosti. Doduše, neće ni oni tužni napustiti BiH jer po viđenom se čini da su im sarajevske kafane i restorani bili važniji od utakmice na zeničkom stadionu.