Od 22 igrača sa spiska BiH za protekle mečeve sa Turskom i Sjevernom Irskom, proteklog vikenda za svoje klubove nastupilo je 14 njih.

Deset ih je imalo punu minutažu, a u strijelce se upisao jedino Muhamed Bešić (Middlesbrough), koji je i asistirao.

Druga asistencija bila je djelo Edina Višće (Istanbul Basaksehir).

Oba golmana koja su nastupila sačuvala su svoje mreže, a zabrinjavajuća stvar je to da su igrala samo dva defanzivca, kao i što niko od napadača nije pogodio.

Riad Bajić (Istanbul Basaksehir) je bez gola skoro dva mjeseca, dok je Kenan Kodro (Copenhagen) u nešto većem vremenskom periodu zabio tek jedan.

Četiri Zmaja su ostala bez prilike za igru, dok trojica nikako nisu konkurisala za mečeve.

Treba reći i da Ibrahim Šehić (Erzurum) i Eldar Ćivić (Sparta Prag) tek večeras izlaze na teren.

Golmani:

Asmir Begović (Bournemouth – Southampton 0:0, Engleska) – branio svih 90 minuta,

Vedran Kjosevski (Zrinjski – Željezničar 0:1, Bosna i Hercegovina) – branio svih 90 minuta,

Ibrahim Šehić (Trabzonspor – Erzurum, Turska) – igra se večeras,

Odbrana:

Toni Šunjić (Dynamo Moskva – Zenit St. Petersburg 1:0, Rusija) – 90 minuta igre,

Ermin Bičakčić (Nurnberg – Hoffenheim 1:3, Njemačka) – 90 minuta igre,

Ervin Zukanović (Juventus – Genoa 1:1, Italija) – rezerva,

Bojan Nastić (Genk – Eupen 2:1, Belgija) – rezerva,

Ognjen Vranješ (Anderlecht – Cercle Brugge 4:2, Belgija) – nije konkurisao za meč,

Darko Todorović (Salzburg – Wacker Innsbruck 1:1, Austrija) – nije konkurisao za meč,

Eldar Ćivić (Sparta Prag – Mlada Boleslav, Češka) – igra se večeras,

Vezni red:

Edin Višća (Istanbul Basaksehir – Kayserispor 1:0, Turska) – 90 minuta igre + asistencija,

Miralem Pjanić (Juventus – Genoa 1:1, Italija) – 90 minuta igre,

Goran Zakarić (Spartak Subotica – Partizan 0:0, Srbija) – 90 minuta igre,

Gojko Cimirot (Mouscron – Standard Liege 0:0, Belgija) – 90 minuta igre,

Rade Krunić (Frosinone – Empoli 3:3, Italija) – 90 minuta igre,

Muhamed Bešić (Sheffield Wednesday – Middlesbrough 1:2, Engleska) – igrao do 91. minute + gol + asistencija,

Deni Milošević (Rizespor – Konyaspor 1:1, Turska) – igrao do 87. minute,

Elvis Sarić (Suwon Bluewings – Pohang 2:0, Južna Koreja) – igrao do 59. minute,

Haris Duljević (Dynamo Dresden – Aue 1:1, Njemačka) – rezerva,

Sanjin Prcić (Real Madrid – Levante 1:2, Španija) – nije konkurisao za meč,

Napad:

Edin Džeko (Roma – SPAL 0:2, Italija) – 90 minuta igre,

Riad Bajić (Istanbul Basaksehir – Kayserispor 1:0, Turska) – igrao od 73. minute,

Kenan Kodro (Vejle – Copenhagen 1:3, Danska) – rezerva,