Proteklog vikenda za svoje klubove nastupilo je 14 bh. reprezentativca.

Od toga ih je 12 odigralo cijele mečeve, dok su se četvorica upisala u strijelce.

Kenan Kodro (Grasshopper) postigao je tri, a Edin Višća (Istanbul Basaksehir), Muhamed Bešić (Middlesbrough) i Elvis Sarić (Sarajevo) po jedan gol.

U ozbir su uzeti igrači s posljednje spiska za prijateljske utakmice s Bugarskom i Senegalom.

Golmani:

Ibrahim Šehić (Sumqayıt – Qarabag 0:1, Azerbejdžan) – branio svih 90 minuta,

Kenan Pirić (Radnik – Zrinjski 1:2, Bosna i Hercegovina) – branio svih 90 minuta,

Vedran Kjosevski (Krupa – Željezničar 2:0, Bosna i Hercegovina) – branio svih 90 minuta,

Odbrana:

Toni Šunjić (SKA Khabarovsk – Dynamo Moskva 0:1, Rusija) – 90 minuta igre + žuti karton,

Sead Kolašinac (Arsenal – West Ham 4:1, Engleska) – nije konkurisao za meč,

Ermin Bičakčić (RB Leipzig – Hoffenheim 2:5, Njemačka) – nije igrao zbog povrede,

Ognjen Vranješ (AEK – Levadiakos 2:0, Grčka) – nije igrao zbog suspenzije,

Ervin Zukanović (Genoa – Verona, Italija) – igra se večeras,

Vezni red:

Edin Višća (Istanbul Basaksehir – Kayserispor 3:1, Turska) – 90 minuta igre + gol,

Miralem Pjanić (Juventus – Napoli 0:1, Italija) – 90 minuta igre + žuti karton,

Deni Milošević (Konyaspor – Kasimpasa 2:0, Turska) – 90 minuta igre + žuti karton,

Gojko Cimirot (Club Brugge – Standard Liege 4:4, Belgija) – 90 minuta igre,

Elvis Sarić (Sarajevo – Široki Brijeg 2:0, Bosna i Hercegovina) – 90 minuta igre + gol,

Goran Zakarić (Krupa – Željezničar 2:0, Bosna i Hercegovina) – 90 minuta igre,

Muhamed Bešić (Derby County – Middlesbrough 1:2, Engleska) – igrao do 81. minute + gol,

Haris Duljević (Kaiserslautern – Dynamo Dresden 0:1, Njemačka) – igrao do 74. minute,

Napad:

Kenan Kodro (Grasshopper – Lugano 4:3, Švicarska) – 90 minuta igre + tri gola + žuti karton,

Smail Prevljak (Mattersburg – St. Polten 1:1, Austrija) – 90 minuta igre + promašen penal,

Edin Džeko (SPAL – Roma 0:3, Italija) – rezerva,

Riad Bajić (Istanbul Basaksehir – Kayserispor 3:1, Turska) – rezerva.