Hertha prekinula niz od tri uzastopna poraza

Hertha je u susretu 28. kola njemačke Bundeslige slavila protiv Augsburga (2:0), riješivši pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu.

Brooks (12’) i Stocker (37’) pogađali su za kapitalnu prednost tima iz Berlina, koji je današnjim trijumfom prekinuo niz od tri uzasopna poraza.

Napadač bh. reprezentacije, Vedad Ibišević (32), kao kapiten je predvodio svoj tim u ovom meču, na kojem je odigrao svih 90 minuta.

Podsjetimo, prethodni meč s Borussijom Monchengladbach Ibišević je propustio zbog suspenzije.

Hertha je tako skočila na petu poziciju s 43 osvojena boda, što je dva manje od šestoplasiranog Freiburga.