U meču 18. kola Bh. Premijer lige, Željezničar je na svom terenu pobijedio Slaviju rezultatom 2:1, a ponovo se istakao novi bh. reprezentativac Riad Bajić koji je postigao oba gola za domaće.

Željezničar je poveo u trećoj minuti golom Bajića, da bi gosti izjednačili preko Kartala dvije minute prije kraja prvog poluvremena.

Ipak, pobjedu Željezničaru obezbijedio je Bajić svojim drugim golom u 62. minuti meča. Ovo mu je bio 11. gol ove sezone u bh. šampionatu i nalazi se na prvom mjestu liste strijelaca.

Bajić je odigrao je svih 90 minuta kao za Željezničar kao i naši mladi reprezentativci Kerim Memija i Damir Sadiković, dok su juniorski reprezentativci BiH, Amir Hadžiahmetović i Dženis Beganović priliku dobili u drugom poluvremenu u momčadi Plavih sa Grbavice.

Željezničar se nakon ove pobjede nalazi na drugoj poziciji sa 37 bodova, dok je Slavija deveta sa 19 osvojenih bodova.