Naša reprezentacija do sada je dva puta igrala protiv Velsa. Prvi put smo se sastali 12. Februara 2003. godine kada je bilo 2:2 u Cardiffu.

Poveli smo golom Elvira Baljića već u petoj minuti, ali samo tri minute kasnije Earnshaw je izjednačio rezultat.

Sergej Barbarez je u 54. minuti ponovo doveo našu selekciju u vodstvo od 1:2, da bi konačnih 2:2 postavio Hartson desetak minuta kasnije.

Za našu reprezentaciju igrali su: Hasagić, Hibić, Konjić, Berberović, Biščević, Grujić, Musić, Bešlija, Baljić, Barbarez i Bolić. U drugom poluvremenu priliku su dobili Mulina, Hrgović, Mišković, Halilović i Velagić.

Drugi susret igrali smo u Llanelliju 15. augusta 2012. godine te ostvarili pobjedu rezultatom 0:2. Vedad Ibišević postigao je prvi gol za našu reprezentaciju u 21. minuti a konačnih 0:2 postavio je Miroslav Stevanović u 54 .minuti susreta.

Za Bosnu i Hercegovinu nastupili su: Begović, Pandža, Spahić, Mujdža, Salihović, Pjanić, Zahirović, Lulić, Stevanović, Ibišević i Džeko. U drugom poluvremenu u igru su ušli Šunjić, Vranješ, Sesar, Vrančić, Bešić i Svraka.

Zanimljivo je da je naša reprezentacija u oba susreta protiv Velsa postigla gol u 54. minuti.

Nadajmo se da ćemo i u trećem meču protiv Velsa ostvariti pozitivan rezultat.