Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večerašnjom pobjedom nad selekcijom Velsa je znatno povećala šanse za osvajanjem trećeg mjesta u grupi, a rezultat večerašnje utakmice između Izraela i Kipra je također povoljan po Zmajeve.

Izrael je slovio kao favorit u večerašnjem domaćem susretu protiv Kipra, no Kiprani su se ponovo pokazali kao izuzetno neugodan protivnik.

Mreže su mirovale sve do 58. minute kada je Dossa Junior doveo gostujući  tim u vodstvo. Nakon toga je uslijedila ofanziva domaćih koja se isplatila u 76. minuti. Za poravnanje rezultata pobrinuo se Bitton.

Ipak, reprezentacija Kipra je iz kontre deset minuta prije kraja meča stigla do novog vodstva (1:2) što se ispostavilo kao konačnim rezultatom utakmice. Pobjedu Kipru u Izraelu donio je Demetriou.

Jedno kolo prije kraja kvalifikacija BiH zauzima treće mjesto sa 14 osvojenih bodova. Izrael je četvrti na tabeli sa bodom manje, a Kipar peti sa 12 osvojenih bodova.

U posljednjem kolu BiH gostuje na Kipru, a Izrael ima teško gostovanje u Belgiji.