Darmstadt upisao treću uzastopnu pobjedu

U standardnom terminu od 15:30, danas je u njemačkoj Bundesligi odigrano pet susreta 31. kola, na kojima su viđene dvije pobjede domaćina, jedna gostiju i dva remija.

Ubjedljiv kao domaćin bio je Darmstadt, koji je protiv Freiburga (3:0) stigao do treće uzastopne pobjede.

U njoj je doprinos dao i bh. reprezentativac Mario Vrančić (27), koji je asistirao kod pogotka Gondorfa iz 45. minute.

Prethodno je Platte u 22. zabio za 1:0, a konačan rezultat postavio je Schipplock u 65. minuti.

Vrančić je odigrao kompletan meč za Darmstadt, baš kao i Vedad Ibišević (32) za Herthu, koja je pretrpjela novi gostujući poraz, već osmi vezani u svim takmičenjima.

Od momčadi iz Berlina ovaj put je bio Werder Bremen, koji ju je savladao s 2:0 pogotcima Bartelsa (9’) i Krusea (15’).

Hertha trenutno drži petu poziciju s 46 bodova, dok je Darmstadt posljednji s 24 i ima minimalne šanse da izbori opstanak (devet bodova manje od sigurnog HSV-a).