Izabranici Husrefa Musemića došli na korak od povijesnog uspjeha

Sarajevo je u prvom polufinalnom susretu Kupa Bosne i Hercegovine na Koševu dočekalo Mladost DK i neočekivano ostalo bez pobjede.

Susret je okončan rezultatom 1:1 , a prvi su poveli gosti, kojima je prednost u 11. minuti donio mladi bh. reprezentativac Mićo Kuzmanović.

Poravnao je Mersudin Ahmetović četiri minuta prije odlaska na odmor, a iako su imali dovoljno vremena, domaći u nastavku nisu došli do preokreta.

Imali su nekoliko stopostotnih prilika preko Duljevića i Ahmetovića, koji su bili neprecizni.

Mogla je pak Mladost i do punog plijena, ali je Ramović u 71. minuti zatresao prečku.

Uzvratni susret u Kaknju na programu je 19. aprila, kada će izabranici Husrefa Musemića imati priliku da plasmanom u finale ostvare povijesni uspjeh.