Belgijanci i Španci odigrali prijateljski susret u Briselu

Španski stručnjak Roberto Martinez porazom je debitovao na klupi selekcije Belgije, koja je protivnik našoj reprezentaciji u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Belgija je u Briselu dočekala Španiju i izgubila rezultatom 0:2, a navijači su reprezentativce Belgije na kraju ispratili zvidžucima zbog veoma lošeg nastupa.

Španija je do vodstva stigla u 34. minuti, kada je David Silva matirao Courtoisa.

Isti igrač je u 62. minuti iz penala bio precizan i postavio konačnih 0:2 za  Špance.

Selekcija Španije je imala još nekoliko sjajnih prilika, ali Courtois je spasio Belgijance od katastrofe.

Za Belgiju su igrali: Courtois, Meunier, Vertonghen, Alderweireld, Jordan Lukaku, Nainggolan, Witsel, Hazard, De Bruyne, Carassco i Origi.

Priliku u nastavku su dobili Dembele, Romelu Lukaku, Mirallas i Defour.

Belgijanci će 6. septembra igrati prvi meč kvalifikacija za SP protiv Kipra u gostima.