Pobjeda Lazija nad Carpijem

Posljednju gostujuću utakmicu u ovosezonskoj Seriji A fudbaleri Lazija su okončali pobjedom nad Carpijem rezultatom 1:3.

Carpiju su bodovi bili prijeko potrebi u borbi za opstanak, te su u 12. minuti imali priliku da sa bijele tačke stignu do vodstva od 1:0, no Mbakogu je bio neprecizan.

Kazna je stigla u 23. minuti kada je Biševac zatresao mrežu domaćih za 0:1. Candreva je desetak minuta kasnije povisio na 0:2.

Napadač Carpija Mbakogu je u 41. minuti imao novu priliku da sa penala postigne gol za svoj tim, no ponovo nije uspio u tome.

U 73. minuti meča Klose je povisio na 0:3, a sve što su domaći uspjeli napraviti jeste gol Mbakogua u 84. minuti meča.

Naš reprezentativac Senad Lulić je odigrao svih 90 minuta u ovom meču.

Momčad Lazija je današnji susret završila sa dva igrača manje jer su u finišu utakmice Biglia i Đorđević dobili crvene kartone.

Lazio će u posljednjem kolu Serie A u Rimu ugostiti Fiorentinu.