Pjanić upisao asistenciju u pobjedi Rome

Prva današnja utakmica 37. kola Serie A odigrana je u Rimu između Rome i Chieva gdje je sjajnu partiju upisao naš veznjak Miralem Pjanić koji je postigao gol i upisao asistenciju.

Momčad Rome je slovila kao izraziti favorit za pobjedu što su i opravdali na terenu. Domaći su poveli sa 1:0 golom Nainggolana u 18. minuti susreta.

Na 2:0 povisio je Rudiger u 39. minuti meča nakon odlične asistencije našeg reprezentativca Miralema Pjanića.

U 87. minuti Totti je asistirao Pjaniću koji matira protivničkog golmana za konačnih 3:0.

Roma je ovom pobjedom barem privremeno zasjela na drugo mjesto na tabeli.

Pjanić je danas odigrao svih 90 minuta, dok Edin Džeko i Ervin Zukanović nisu dobili priliku za igru.

Pjanićeva asistencija protiv Chieva bila je njegova ukupno 12. u ovoj sezoni Serie A, a postignuti gol je bio njegov deseti ligaški ove sezone.