Šest prvoplasiranih timova ostvarilo pobjede

U subotu i nedjelju (2. i 3. april) odigrani su susreti 23. kola Premijer lige BiH u kojima je postignuto 18 golova.

Sloboda je golom Zebe iz 97. minute došla do važne pobjede u Mostaru nad Veležom od 2:1, dok je Zrinjski minimalnim rezultatom 1:0 bio bolji od Slavije u gostima.

Željezničar je bio siguran protiv Olimpica (3:1), Sarajevo je slavilo u Banjoj Luci protiv Borca (1:0), Široki Brijeg je trijumfovao u gostima kod Mladosti (2:1), a Radnik je u Bijeljini pobijedio Travnik rezultatom 2:0.

Fudbaleri Viteza su deklasirali na domaćem terenu Drinu sa 4:0, dok je jedini meč bez pogodaka odigran u Prijedoru, gdje su se sastali Rudar i Čelik.

2. april:

Željezničar – Olimpic 3:1 (Lendrić  35. minuta, 49. minuta, 73. minuta; Hadžić 55. minuta)

Željezničar: Kjosevski, Lendrić, Siniša Stevanović, Miroslav Stevanović, Kramarić, Kosorić, Blagojević, Memija, Zahirović, Bogičević i Bekrić. Još su igrali Enis Sadiković, Mujagić i Halvadžić.

Olimpic: Bandović, Vukomanović, Uzelac, Hadžić, Mahović, Regoje, Muharemović, Handžić, Brković, Hebibović i Milović. Još su igrali Smajić, Zolj i Karić.

Velež – Sloboda 1:2 (Papaz 8. minuta; Kostić 41. minuta, Zeba 97. minuta)

Velež: Bobić, Lukomirak, Količić, Papaz, Rovčanin, Isić, Jakupović, Kodro, Jazvin, Mahinić i Serdarević. Još su igrali Alikadić, Jakirović i Ćemalović.

Sloboda: Pirić, Mehmedagić, Ahmetović, Sarić, Kostić, Haurdić, Veselinović, Zeba, Ordagić, Efendić i Ivetić. Još su igrali Krpić i Mehidić.

Vitez – Drina 4:0 (Livančić 52. minuta, 90. minuta, Jurić 56. minuta, Mrkaić 65. minuta)

Vitez: Tirić, Mrkaić, Barić, Barišić, Jusufbašić, Livančić, Šantić, Sadiković, Jurić, Đurić i Radeljić. Još su igrali Đerić, Kapetan i Anastasov.

Drina: Filip Erić, Atić, Petrović, Ćulibrk, Kuzmanović, Pečenica, Majlović, Jokić, Ivanović, Marković i Vasić. Još su igrali Simić, Torbica i Dušan Erić.

Radnik Bijeljina – Travnik 2:0 (Memišević 58. minuta, Obradović 70. minuta)

Radnik Bijeljina: Avdukić, Srećković, Slobodan Jakovljević, Šećerović, Obradović, Janković, Beširević, Memišević, Ivan Jakovljević, Ostojić i Maksimović. Još su igrali Stokić, Lazić i Hadžić.

Travnik: Nurković, Jelić, Kouadio, Zajmović, Amel Čurić, Kadrić, Jašarević, Smajić, Nuhić, Aleksić i Anel Čurić. Igrali su još Varupa, Fazlić i Selimović.

Rudar Prijedor – Čelik 0:0

Rudar Prijedor: Kozić, Milutinović, Burazor, Jakupović, Šodić, Kantar, Jovičić, Pekija, Antonić, Kunić i Erić. Još su igrali Radoja, Pejić i Rokvić.

Čelik: Adilović, Jusić, Grahovac, Bureković, Đidić, Hećo, Salčinović, Dedić, Karić, Bajraktarević i Kojić. Još su igrali Kazazić, Pezer i Jevtić.

Borac – Sarajevo 0:1 (Barbarić 45. minuta)

Borac: Ružić, Ristovski, Milosavljev, Bečelić, Jović, Maletić, Kiso, Redžić, Popović, Marjanović i Raspudić. Još su igrali Predragović, Mance i Radinović.

Sarajevo: Pavlović, Kramar, Barbarić, Benko, Kadušić, Duljević, Radovac, Okić, Mihojević, Kovačević i Rustemović. Još su igrali Berberović, Kallasi i Amer Bekić.

3. april:

Slavija – Zrinjski 0:1 (Zakarić 1. minuta)

Slavija: Lučić, Marušić, Bošković, Barić, Spalević, Arsenijević, Kartal, Vejnović, Simović, Pušara i Marković. Još su igrali Grujičić, Zeba i Radovanović.

Zrinjski: Karačić, Žeravica, Filipović, Petrak, Graovac, Čolić, Katanec, Zakarić, Arežina, Stojkić i Mešanović. Još su igrali Todorović, Stojanović i Tomić.

Mladost Doboj Kakanj – Široki Brijeg 1:2 (Dilaver 9. minuta; Pandža 35. minuta, Krstanović 66. minuta)

Mladost Doboj Kakanj: Hadžić, Karahmet, Ramović, Isaković, Gačan, Musić, Dilaver, Šišić, Hodžić, Sušić i Rizvanović. Još su igrali Kovač, Bošković i Kobilica.

Široki Brijeg: Soldo, Krstanović, Ajayi, Baraban, Pandža, Marković, Wagner, Kožulj, Brekalo, Ćorić i Sesar. Još su igrali Crnov, Ćorluka i Ivanković.