Fudbaleri Kasimpase su u spektakularnom duelu 30. kola turske Superlige poraženi od lidera Galatasaraya sa 3:4.

Naš Haris Hajradinović (30) odigrao je svih 90 minuta za Kasimpasu.

Mertens je u 27. minuti doveo Galatu u prednost, da bi domaći poravnali u 34. minuti autogolom Icardija.

Ipak, Icardi se u 48. minuti iskupio za autogol te postigao pogodak za novo vodstvo Galate.

Devet minuta kasnije Kara je poravnao na 2:2, a u 77. minuti Da Costa pogađa za veliki preokreta i prednost Kasimpase.

Međutim, minutu kasnije fudbaler Kasimpase Winck je skrivio penal i dobio crveni karton.

Icardi nije iskoristio pena u 81. minuti, ali je dvije minute nakon toga pogodio za 3:3.

Konačnih 3:4 postavlja Vinicius u 90. minuti.

Galata je lider na tabeli sa 81 bodom, a Kasimpasa je pet sa 43 boda.

Varešanović dobio šansu sa klupe

Rizespor našeg Dala Varešanovića (22) pobijedio je Gaziantep sa 3:1.

Varešanović je igrao od 83. minute za pobjednički tim.

Strijelci za Rize bili su Olawoyin i Zeqiri, a M'Bakata je postigao autogol.

Jedini gol za goste zabio je Sorescu.

Rize je trenutno na sedmoj poziciji sa 42 boda, dok Gaziantep zauzima 17. poziciju sa 31 bodom.

Prvijenac Begića

Bivši U21 reprezentativac BiH Amar Begić (23) postigao je prvi gol u dresu Sanliurfaspora.

Njegova momčad je u duelu 27. kola 2. turske lige deklasirala u gostima Giresun sa 6:0.

Begić je igrao do 71. minute, a gol je zabio u 15. minuti.

Amar je u redove Sanliurfaspora stigao u februaru ove godine iz gruzijske ekipe FC Telavi.

Ovo mu je bio treći nastup za turski klub.

Sanliurfaspor je na 14. poziciji sa 27 bodova, dok je Giresun zadnji sa samo sedam bodova.