U 27. kolu engleskog Premiershipa Arsenal je kao gost savladao Sheffield United sa visokih 6:0.

U prvom poluvremenu Arsenal je brojao do pet. Golove su postigli Odegaard, Martinelli, Havertz, Rice, te Bogle koji je postigao autogol.

U drugom dijelu Arsenal je preko Whitea stigao do još jednog, ukupno šestog pogotka.

Anel Ahmedhodžić je igrao do 64. minute. Dobio je SofaScore ocjenu 5.4 što je uz Boglea koji je postigao autogol najlošija ocjena na meču.

Za Ahmedhodžića je ovaj meč bio 21. ove sezone u Premiershipu, ali sigurno da selektora Savu Miloševića brinu igre Sheffielda ove sezone.

Ukupno su primili 72 golova ove sezone u prvenstvu, a visoke poraze su ubilježili kući od Brightona (0:5), Aston Ville (0:5), Newcastlea (0:8), te u gostima od Burnleya (5:0) i Arsenala (5:0).

U slučaju da prime još 18 golova u narednih 11 kola ostat će upisani u historiju kao ekipa koja je primila najviše golova u Premiershipu.

Sheffield je posljednji na tabeli sa 13 bodova, 11 manje od sigurno zone. Arsenal je treći sa 61 bodom, dva manje od prvoplasiranog Liverpoola.

U narednom kolu Sheff. United gostuje Bournemouthu.