Ermedin Demirović (25) nastavio je sa fenomenalnom formom u Bundesligi te je za vikend postigao nova dva gola i asistirao za Augsburg.

Njegova ekipa je u okviru 24. kola Bundeslige razbio kao gost Darmstadt sa 6:0. Demirović je postigao golove u 20. te 29. minuti, dok je u 24. minuti asistirao Vargasu za pogodak.

Ermedin je igrao do 71. minute u današnjem susretu. Od Sofascore je dobio ocjenu 9.3 i ubjedljivo je bio najbolje ocijenjeni igrač na terenu.

Njemački Kicker je Demirovića izabrao za najboljeg igrača kola. Augsburg se na svom Instagramu pohvalio s tim odabirom.

Trenutno je sa 14 golova najbolji strijelac Augsburga u Bundesligi, dok je sa osam asistencija prvi asistent svoje momčadi.

Augsburg je nakon ove pobjede na 10. poziciji sa 29 osvojenih bodova.

Ekipa Darmstadta se nalazi na zadnjem mjestu sa samo 13 bodova.

U narednom kolu Augsburg dočekuje Heidenheim, a Darmstadt će igrati protiv Leipziga.