Salzburg je u meču 21. kola austrijskog šampionata pobijedio Austriju iz Klagenfurta rezultatom 1:0.

Amar Dedić (21) odigrao je svih 90 minuta za Salzburg sa kapitenskom trakom.

Dediću je ovo bio 28. nastup ove sezone u svim takmičenjima. Postigao je pet golova i tri puta asistirao.

Pobjedonosni gol na večerašnjem duelu za domaće zabio je Konate u 73. minuti.

Salzburg je lider sa 47 bodova, dok je Austria na petoj poziciji sa 33 boda.

U narednom kolu Salzburg gostuje LASK-u, a Austria će dočekati Rapid.

Gazibegović asistent u trijumfu Šturma

Momčad Šturma je na domaćem terenu deklasirala Wolfsberger rezultatom 4:0.

Jusuf Gazibegović (23) odigrao je cijeli meč za pobjednički tim te asistirao za treći gol.

Igrala se 85. minuta kada je Lavalee pogodio nakon asistencije Jusufa.

Bila je ovo četvrta asistencija Gazibegovića ove sezone. Ukupno je odigrao 32 susreta, a zabio je i jedan gol.

Preostale golove za Šturm protiv Wolfsbergera postigli su Biereth u 66., Sarkaria u 70. te Affengruber u 89. minuti meča.

Ervin Omić (21) je proveo svih 90 minuta na terenu u Wolfsbergeru, dok je Adis Jašić (21) zamijenjen u 90. minuti.

Šturm je drugi na tabeli sa 47 bodova, a Wolfsberger zauzima osmo mjesto sa 29 bodova.

U narednom kolu Šturm gostuje Hartbergu, dok će Wolfsberger igrati protiv Altacha.