Željezničar i Zrinjski su večeras na stadionu Grbavica u okviru 19. kola Premijer lige BiH odigrali 0:0.

Večerašnji dvoboj bio je i debitantski za trenere oba kluba. Bruno Akrapović je prvi put u zvaničnom meču vodio Željezničar, dok je debi na klupi Mostaraca imao Željko Petrović.

Željo je u 20. minuti imao veliku šansu kada je Amoah izašao sam ispred Marića, ali je direktno šutirao u golmana gostiju.

Sedam minuta kasnije Haračić se našao oči u oči sa Marićem, međutim i njegov udarac je otišao u dobro postavljenog golmana Zrinjskog.

Zrinjski je u 38. minuti mogao povesti, ali je Radinović izblokirao udarac Bilbije i praktično spasio čist pogodak.

U 40. minuti gosti iz Mostara su imali dvije dobre šanse u jednom napadu, ali ponovo se mreža nije zatresla.

Cocalić je u 42. minuti propustio još jednu dobru priliku za Željezničar.

Igrala se 60. minuta kada je Ovčina bio neometan u petercu Zrinjskog, međutim loptu je poslao visoko preko gola.

Do kraja duela nije bilo pretjeranih uzbuđenja, pa su se oba tima morala zadovoljiti podjelom bodova.

Željezničar je nakon ovog remija na devetom mjestu sa 20 bodova, dok je Zrinjski drugi sa 39 bodova.

Ekipa Željezničara u narednom kolu gostuje Širokom, a Zrinjski će na svom terenu igrati protiv Igmana.