Fenerbahce je u velikom derbiju turske Superlige savladao Bešiktaš rezultatom 2:1.

Bio je to duel 34. kola turskog šampionata, a Edin Džeko (38) i Rade Krunić (30) su priliku za igru dobili sa klupe za rezervne igrače.

Krunić je na teren ušao u 19. minuti, dok je Džeko igrao od 74. minute.

Džeko je ove sezone odigrao ukupno 43 utakmice u svim takmičenjima. Sa 24 gola je najbolji strijelac Fenera, a dodao je i devet asistencija.

Rade Krunić je nastupio 18 puta u dresu Fenera te jednom asistirao.

Inače, Bešiktaš je u derbiju od 25. minute igrao sa igračem manje jer je Al Musrati zaradio direktan crveni karton.

Pet minuta kasnije Batshuayi, koji je počeo susret umjesto Džeke, je pogodio za 1:0.

Igrala se 70. minuta kada je Kahveci udvostručio prednost.

Konačnih 2:1 postavlja Tosun u 82. minuti susreta.

Fener je trenutno drugi na tabeli sa 89 bodova te ima četiri boda manje od lidera Galatasaraya.

Bešiktaš je četvrti sa 51 bodom.

U narednom kolu Fenerbahce gostuje Konyi, a Bešiktaš će igrati protiv Rizespora.