Trabzonspor našeg Edina Višće (33) plasirao se u četvrtfinale nakon što je u duelu osmine finala slavio kao gost protiv Genclerbirligija rezultatom 2:1.

Bostan je u 16. minuti doveo domaće u prednost, da bi Elmali u 96. minuti poravnao na 1:1 i odveo meč u produžetke.

Ekipa Trabzona je do trijumfa došla golom u 105. minuti kada je Trezeguet pogodio nakon asistencije Višće.

Višća je na terenu proveo 120 minuta i ovo mu je bila deveta asistencija ove sezone u svim takmičenjima. Bivši Zmaj je postigao tri pogotka.

Momčad Antalyje poražena je od Bešiktaša rezultatom 1:2 i oprostila se od Kupa Turske.

Dario Šarić (25) je igrao do 73. minute za Antalyju, dok Deni Milošević (28) nije ulazio u igru. Za Bešiktaš nije nastupio Amir Hadžiahmetović (26) koji je zbog teške povrede završio sezonu.

Oba gola za Bešiktaš postigao je Muleka.