Sarajevo je u pripremnom susretu odigranom u Umagu remiziralo sa GP Makedonija 3:3.

Prije utakmice Senijad Ibričić, sportski direktor Sarajeva, uručio je poklon igraču Makedonije GP i bivšem igraču Sarajeva, Krsti Velkoskom.

Makedonija GP povela je u 9. minuti. Brazilac Balotelli iskoristio je neopreznost golmana Ilieva i pogodio za 0:1.

Sarajevo je poravnalo u 29. minuti nakon lijepog prodora i pogotka Penarande. Bio je to rezultat prvog dijela.

U drugom poluvremenu vidjeli smo još četiri gola. Prvo je Sarajevo povelo sa 2:1, a svoju mrežu pogodio je igrač Makedonije.

Na 3:1 povisio je Nemanja Anđušić. U finišu meča Makedonci dolaze do poravnanja. Prvo je na 3:2 smanjio Fazli, a konačnih 3:3 postavljeno je u 84. minuti nakon velike gužve pred golom Sarajeva.

Sarajevo je počelo u sastavu: Iliev, Soldo, Đuričković, Kyeremeh, Kapetanović, Julardžija, Krdžalić, Matanović, Hasić, Penaranda, Oliveira.

GP Makedonija je 10. na tabeli prvenstva Makedonije.

Za Bordo tim ovo je bio četvrti pripremni susret. Savladali su Radnik iz Hadžića sa 4:0, Aluminij sa 3:0 i Rukh sa 2:0.

Sarajevo drugi dio sezone otvara utakmicom Kupa BiH protiv Slobode, 11. februara.