Danas su odigrana četiri meča 23. kola turske Superlige, a igrala su tri bh. fudbalera.

Trabzonspor – Kasimpasa 2:3

Trabzon je poveo u 19. minuti golom Destana. Na 1:1 je poravnao Kara u 47. minuti.

Prednost gostima sa 11 metara donosi Haris Hajradinović u 58. minuti. Na 1:3 povisio je Da Costa 17 minuta poslije.

Konačnih 2:3 postavlja Efe Yildirim u 91. minuti.

Hajradinović je igrao do 94. minute, a za svoj današnji nastup ocijenjen je sa 7.3.

Za Harisa je ovo bio 26. nastup ove sezone. Postigao je dva gola i dodao 11 asistencija.

Edin Višća je također odigrao svih 90 minuta, a krilni fudbaler je dobio ocjenu 7.1.

Višća je odigrao 24 utakmice u tekućoj sezoni. Uz tri pogotka dodao je i osam asistencija.

Kasimpasa je nakon ovog trijumfa sedmi na tabeli, dok je Trabzon ostao na trećem mjestu.

Kayserispor – Antalyaspor 1:1

Larsson je doveo goste u vodstvo u 31. minuti, a poravnanje je domaćinu donio Karimi u 61. minuti meča.

Bh. veznjak Dario Šarić igrao je do 77. minute. Ocijenjen je sa 6.8.

Šarić je danas odigrao 21. susret ove sezone za Antalyu. Tri puta se upisao u listu strijelaca.

Deni Milošević nije ulazio u igru.

Antalya je na šestom mjestu turske Superlige.

Galatasaray – Gaziantep 2:1

Galatasaray je teškom mukom stigao do nova tri boda. Na svom terenu savladali su Gaziantep sa 3:1.

Gosti su u prednost došli u 29. minuti kada je Kizildag matirao Musleru.

Galata je izjednačila u 72. minuti, a strijelac je bio Zaha. Veliku pobjedu domaćinu donosi Yilmaz u 90. minuti.

Fenerbahce i Galatasaray sada imaju po 60 bodova.

U četvrtom današnjem meču Istanbulspor i Samsunspor su odigrali 1:1.