Fudbaleri Željezničara su u okviru trening utakmice savladali juniore Plavih sa 5:2, saopšteno je na zvaničnoj stranici tima sa Grbavice.

Dva gola za prvi tim postigao je Nikola Turanjanin, a po jedan Semir Štilić, Hamza Gasal i Stefan Radaković.

Za juniore su pogađali Arman Džafo i Ernad Babaluk.

Prvi tim prvo poluvrijeme: Mulalić – Musić (Galić), Drina, Dubačkić, Šehić – Karić, Mekić – Drljo (Ovčina), Šabić, Amoah – Haračić.

Juniori prvo poluvrijeme: Duškaj – Babić, Šemdin, Barimac, Sadžak – Pašić, Alagić – Efendić, Fočo, Džafo – Zubanović.

Prvi tim drugo poluvrijeme: Muftić – Galić, Selimović, Biber – Ovčina, Kolić, Turanjanin, Štilić, Radaković – Gasal, Krpić.

Juniori drugo poluvrijeme: Trapara – Bublin, Džano, Hasanić, Pašić (Sadžak) – Karić, Alibašić, Omerbašić – Mešić, Zeničanin, Babaluk.

Pred Akrapovićem mnogo posla

Nakon današnje trening utakmice prvog tima sa juniorima, obratio se šef struke, Bruno Akrapović.

“Prije ovoga smo imali treninge koji su za igrače iznenađujuće bili prejaki i teško smo poslije zagrijavanja ušli u igru, pogotovo u prvom poluvremenu. Drugo poluvrijeme se vidi da su se momci zagrijali.

Fizička sprema je došla u prvi plan i počeli smo igrati brže. Došli smo i u šanse koje smo realizirali. Očito je da imamo mnogo, mnogo posla. Igrači moraju da shvate da se savremeni fudbal igra na način na koji smo igrali zadnjih 15 minuta”, kazao je trener Želje.