Edin Višća (33) stigao je do šeste asistencije u sezoni u dresu turskog Trabzona.

Njegov tim je pobijedio Samsun sa 2:1 u zaostalom duelu 16. kola turske Superlige, a Edin je asistirao za drugi gol Trabzona.

Igrala se 45. minuta kada je Višća sjajno centrirao, a Onuachu pogodio za 2:0.

Prethodno je Benković u 21. minuti doveo Trabzon u prednost. Počasni gol za goste postigao je Antalyali u 95. minuti iz penala.

Višća je u večerašnjem susretu igrao do 90. minute. Od portala Sofascore dobio je ocjenu 7.9.

Imao je pet tačnih dugih lopti, tri ključna pasa, dva šuta na gol te jednu kreiranu veliku šansu.

Edin je ove sezone ukupno odigrao 18 utakmica u svim takmičenjima, zabio tri gola i šestt puta asistirao.

Trabzon je nakon ove pobjede na trećem mjestu sa 36 bodova.

Ekipa Samsuna se nalazi na 17. poziciji sa 18 osvojenih bodova.

U narednom kolu Trabzon će igrati protiv Antalyje, dok će Samsun dočekati Sivasspor.