Fudbal u Turskoj potresa novi skanadal.

Predsjednik Ankaragucua je prije nekoliko dana doživotno izbačen iz fudbala nakon što je udario glavnog arbitra na meču protiv Rizea, a večeras je prekinut susret 16. kola Superlige između Istanbulspora i Trabzonspora.

Naime, predsjednik Istanbulspora je naredio svojim igračima da napuste teren kod rezultata 1:2 jer nije bio zadovoljan suđenjem glavnog arbitra.

Fudbaleri Istanbula su u 67. minuti tražili penal, ali glavni sudija nije ništa svirao i gosti iz Trabzona su u nastavku akcije postigli gol za 1:2.

Asistent gola bio je naš Edin Višća (33), a onda su prvotimci Istanbulspora na inicijativu predsjednika svog tima izašli sa terena i glavni arbitar je morao prekinuti utakmicu.

Inače, strijelac za Istanbulspor u večerašnjem duelu bio je Sarikaya u 39. minuti.

Golove za Trabzon zabili su Trezegeut u 11. te Onuachu u 68. minuti utakmice.