Ekipa Herthe je nakon velike drame i boljeg izvođenja penala slavila protiv HSV-a i plasirala se u četvtfinale Kupa Njemačke.

Haris Tabaković (29) je igrao do 61. minute za Herthu, Dennis Hadžikadunić (25) proveo svih 120 minuta na terenu u timu HSV-a, a regularnih 90 minuta igre okončano je rezultatom 2:2.

Reese je u 21. minuti doveo Herthu u prednost, da bi HSV do kraja prvog poluvremena preokrenuo rezultat u svoju korist golovima Pheraija u 31. te Benesa u 43. minuti.

Smail Prevljak (27) je na teren ušao u 61. minuti umjesto Tabakovića, a Hertha je u 90. minuti poravnala na 2:2 preko Reesea i izborila produžetke.

Igrala se 102. minuta kada je Konigsdorffer zabio treći gol za HSV na večerašnjem meču.

Ipak, Kenny u 120. minuti pogađa za 3:3 te su penali odlučivali o plasmanu u četvrtfinale.

Hertha je zabila svih pet golova sa bijele tačke, jedan gol je postigao i Smail Prevljak.

Tragičar za HSV bio je Konigsdorffer koji je promašio penal u četvrtoj seriji.