Reprezentativka BiH Emina Ekić (24) postigla je gol direktno iz kornera za ekipu Melbourne Cityja.

Ženski tim Melbournea je jutros u duelu šestog kola australijskog šampionata savladao u gostima Sydney rezultatom 3:2, a duel je obilježila majstorija naše reprezentativke.

Igrala se 31. minuta kada je Emina lijevom nogom direktno iz kornera postigla spektakularan gol.

Prethodno je Gross u 23. minuti postigla prvi gol za Melbourne, da bi Galić u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena po treći put zatresla mrežu domaće ekipe.

Golove za Sydney postigle su Thompson u 74. te McLean u 80. minuti susreta.

Inače, Emina je u današnjem susretu imala i jedan sjajan potez kada je protivničkoj igračici probacila loptu kroz noge. Na kraju je i izabrana za najbolju igračicu susreta.

Melbourne City je lider u australijskoj ligi sa 16 bodova.

Spomenimo da je Emina u tekućoj Ligi Nacija odigrala sve četiri utakmice za BiH te dva puta asistirala.

Naša selekcija je prva u grupi sa Češkom, Slovenijom i Bjelorusijom, a početkom decembra igra posljednja dva meča protiv Slovenije i Bjelorusije.