Fenerbahce našeg Edina Džeke (37) doživio je prvi poraz u sezoni.

Ekipa Fenera je večeras u duelu 11. kola turske Superlige neočekivano izgubila na svom terenu od Trabzona rezultatom 2:3. Fenerbahce je do ove utakmice imao 19 pobjeda u nizu u svim takmičenjima.

Džeko je zaigrao u startnoj postavi Fenera i nosio kapitensku traku, dok je od prve minute u timu Trabzona nastupio bivši Zmaj Edin Višća (33).

Upravo je Višća u 10. minuti asistirao, a Onuachu pogodio za vodstvo Trabzona.

Trabzon je drugi gol zabio u 46. minuti preko Odzemira, a minutu kasnije Pepe postiže gol za 0:3.

Tadić je uspio golovima iz penala u 61. i 90. minuti smanjiti na 2:3.

Domaći su od 78. minute igrali sa igračem manje, s obzirom da je Yuksek zaradio drugi žuti karton.

Džeko je večeras igrao do 80. minute, a u istoj minuti teren je napustio i Višća.

Momčad Fenera je trenutno druga na tabeli sa 30 bodova te ima bod manje od prve Galate.