U17 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Budaörsu (Mađarska) odgovarajuću selekciju Andore sa 3:0 u susretu drugog kola grupe 13 prvog kruga kvalifikacija za EURO 2024, javlja zvanična stranica FS BiH.

Bh. kadeti do prednosti dolaze u 15. minuti. Kerim Alajbegović je centrirao sa desne strane, a Dragan Pejić glavom sa peterca šalje loptu u mrežu.

Alajbegović je u 85. minuti izveo korner sa lijeve strane, a najviši u skoku bio je Dušan Petrović koji je udvostručio prednost selekcije BiH.

Gol za konačnih 3:0 postigao je Alajbegović iz jedanaesterca u drugoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Selektor Admir Raščić je danas na teren izveo sljedeći sastav:

Mladen Jurkas, Ivan Kraljević, Adel Šovšić, Petar Đukanović (90+2. Amar Ibrišimović), Jusuf Terzić, Bakir Koso (63. Amel Ćorić), Dušan Petrović (88. Malik Kolić), Kerim Alajbegović, Admir Gojak, Dragan Pejić (88. Vuk Ćorić), Vukašin Gostimirović (63. Afan Fočo).

BiH je u prvom kolu odigrala 1:1 protiv Bugarske, a u trećem kolu naši momci igraju sa Mađarskom.

Plasman u Elitnu rundu izborit će prva dva tima iz svake od 13 grupa te pet najboljih trećeplasiranih selekcija.