Fudbaleri Atalante su u utakmici prvog kola grupe D Europa Lige pobijedili Rakow rezultatom 2:0.

Sead Kolašinac (29) nije ulazio u igru u timu Atalante, dok je Adnan Kovačević (30) proveo svih 90 minuta na terenu u poraženom timu.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu, da bi Atalanta u nastavku dva puta zatresla mrežu golmana Rakowa.

Prvo je De Ketelaere u 47. minuti doveo Atalantu u prednost, a trijumf je potvrdio Ederson golom u 66. minuti susreta.

U drugoj utakmici grupe D Sturm je u Grazu izgbuio od portugalskog Sportinga sa 1:2.

Jusuf Gazibegović (23) je počeo utakmicu od prve minute u timu Sturma, a zamijenjen je u 89. minuti.

Sturm je poveo u 58. minuti golom Bowinga, ali gosti su u nastavku postigli dva gola i došli do trijumfa.

Strijelci za Sporting bili su Gyokeres u 76. te Diomande u 84. minuti.