U21 Austrija je večeras u Riedu u utakmici drugog kola grupe H kvalifikacija za EURO pobijedila Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:0.

Izabranici Igora Jankovića su večeras imali veliku podršku, s obzirom da je u Riedu bilo više od 3.000 naših navijača.

BiH je dobro parirala favoriziranoj Austriji u prvom poluvremenu koje je okončano rezultatom 0:0.

Ipak, domaći su u nastavku zabili dva gola i stigli do pobjede.

Querfeld je u 63. minuti doveo Austriju u prednost, a tri minute kasnije Bischof pogađa za konačnih 2:0.

Bio je ovo drugi poraz za U21 BiH u kvalifikacijama nakon što je naš tim u prvom kolu izgubio od Slovenije.

Austrijanci su u prvom kolu odigrali 1:1 protiv Kipra i trenutno imaju četiri boda.