U21 BiH je večeras na Grbavici u duelu prvog kola grupe H kvalifikacija za EURO 2025 poražena od Slovenije sa 1:2.

Naš tim je imao prednost od 1:0 zahvajujući golu Bristrića, ali gosti su preokrenuli rezultat i stigli do trijumfa.

Selektor mladih Zmajeva Igor Janković govorio je nakon meča za zvaničnu stranicu FS BiH.

“Jako teška utakmica u kojoj su se sastale dvije podjednake ekipe. U prvom poluvremenu smo i mi i oni stvorili nekoliko prilika. Drugi period igre smo bolje mi otvorili i došli do prednosti, imali inicijativu i kad smo trebali udvostručiti prednost, nesretno smo primili gol.

Nakon toga je bio evidentan pad u našoj igri, sedam-osam minuta nismo izgledali dobro i u tom periodu primamo gol. Kasnije smo dominirali, bili kvalitetniji, ali sreća je bila na strani protivnika.

Smatram da nismo zaslužili poraz, da smo trebali osvojiti barem bod. Spremamo se dalje i nadam se da ćemo u nastavku kvalifikacija biti uspješniji”, rječi su Jankovića.

U21 BiH naredni susret igra 12. septembra u Riedu protiv Austrije.

Austrija je danas u drugom susretu naše grupe odigrala 1:1 protiv Kipra.

U grupi H nalazi se još selekcija Francuske.