Željezničar se plasirao u drugo pretkolo kvalifikacija za Konf. ligu!

Plavi su u prvom meču na Grbavici odigrali 2:2 protiv Dinama iz Minska, a večeras su u revanšu u Bakuu slavili sa 2:1 i prošli dalje.

Ekipa Željezničara je povela u 44. minuti. Jašarević je centrirao, a igrač Dinama Sachivko poslao loptu u svoju mrežu.

Ipak, Dinamo je do poravnanja stigao u 64. minuti.

Glavni sudija je svirao penal, a Sedko je bio siguran sa bijele tačke za 1:1.

Sedam minuta kasnije Dinamo je imao veliku šansu, ali odlično je odbranio golman Želje Mulalić.

Igrala se 78. minuta kada je Jašarević ponovo ubacio, a Krpić majstorski postigao gol i ispostaviće se odveo Želju u narednu rundu.

Dinamo je u 87. minuti mogao ponovo izjednačiti i odvesti meč u produžetke, ali Mulalić je fenomenalno odbranio šut Sedka.

Za Željezničar su igrali:

Mulalić, Drina, Kosorić, Cocalić, Jašarević, Galić, Mekić, Biber, Rustemović, Amoah i Krpić.

Priliku sa klupe dobili su Dubakčić, Ovčina, Gasal i Haračić.

će u drugom pretkolu igrati protiv azerbejdžanskog Neftchija.

Prva utakmica igra se 27. jula na Grbavici, a revanš je trećeg augusta u Azerbejdžanu.