Član stručnog štaba Zmajeva Nenad Gagro govorio je za zvaničnu stranicu FS BiH o pripremama za predstojeće utakmice protiv Portugala (17. juni u Lisabonu) i Luksemburga (20. juni u Zenici).
“Pripremni period teče po planu i programu koji je pripremljen i odrađen. Igrači su jako motivisani i izvršavaju svoje obaveze na najbolji način.
Imamo određeni problem što su neki igrači završili sezonu dosta ranije, a Džeko je došao tek prije nekoliko dana. Nastojali smo to sve ukomponovati i mislim da smo na dobrom putu.”
Pomoćnik Hadžibegića se osvrnuo i na prvog protivnika selekciju Portugala.
“O Portugalu ne treba ništa posebno govoriti. Sve znamo. Imaju igrače koji igraju na najvišem nivou, osvajača Lige prvaka, godinama su u vrhu svjetskog fudbala i tu je Ronaldo. Ekipa koja ima glavu i rep.”
O reprezentaciji Luksemburga:
“Gledali smo Luksemburg i iznenađeni smo njihovom kvalitetom. To je jedna legija stranaca, igrači im igraju u dobrim klubovima i u ovoj grupi oni mogu napraviti iznenađenje. Moramo biti jako ozbiljni i u toj utakmici.”

















FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
NK Široki Brijeg
FK Velež Mostar
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Švicarska
FC Bayern München
Borussia Dortmund
TSG 1899 Hoffenheim
VfB Stuttgart
RB Leipzig
Inter Milan
AC Milan
SSC Napoli
Komori
AS Roma
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino