Rukometne selekcije Kosova i BiH su večeras u Prištini odigrale meč trećeg kola grupe sedam kvalifikacija za EURO 2024, a naša selekcija je slavila sa 25:22.

Bila je to prva pobjeda za BiH u tekućim kvalifikacijama.

Naši rukometaši su odlično igrali u prvom poluvremenu te u jednom trenutku vodili i sa sedam golova razlike. Bilo je 12:5 za izabranike Irfana Smajlagića.

Poluvrijeme je okončano prednošću BiH od 14:10.

Rukometaši BiH su i u nastavku održavali prednost te stigli do trijumfa od tri gola razlike.

Najefikasniji u našem timu bio je Bošković sa pet golova, Panić je dodao četiri, a Herceg i Burić po tri. Naš golman Ahmetašević imao je 10 odbrana.

U selekciji Kosova istakao se Drenit Tahirukaj sa pet golova, a Drilon Tahirukaj i Gjuka su zabili po četiri.

Sutra se od 18,00 sati u našoj grupi sastaju Crna Gora i Slovenija.

Crna Gora i Slovenija imaju po četiri boda, BiH dva, a Kosovo je bez bodova.

BiH će već u nedjelju (12. mart) u tuzlanskom Mejdanu igrati domaću utakmicu protiv Kosova od 17,00 sati.

Plasman na EURO izborit će dvije prvoplasirane selekcije iz svake od osam grupa te četriri najbolja trećeplasirana tima.