Milan našeg Radeta Krunića (29) poražen je na svom terenu od Sassuola sa nevjerovatnih 2:5.

Ekipa Milana je bila veliki favorit uoči utakmice 20. kola Serije A, ali su gosti odigrali fenomenalno i stigli do važna tri boda.

Rade Krunić igrao je do 70. minute za Milan, a njegova ekipa je već nakon dvadesetak minuta igre gubila sa 0:2.

Deffrel je u 19. minuti zabio za 0:1, da bi Frattesi dvije minute kasnije zabio novi gol za Sassuolo.

Milan je smanjio preko Girouda u 24. minuti, ali Berardi u 30. minuti pogađa za 1:3.

Gosti u 47. minuti stižu do novog gola. Glavni sudija je dosudio penal, a Lauriente je bio siguran sa bijele tačke.

Matheus Henrique u 79. minuti postiže peti gol za Sassuolo, da bi konačnih 2:5 postavio Origi u 81. minuti meča.

Zanimljivo da je Lazio u prethodnom kolu razbio Milan sa 4:0.

Milan se nakon 20 odigranih kola nalazi na četvrtom mjestu sa 38 bodova, dok je Sassuolo na 16. poziciji sa 20 bodova.