Reprezentacija Portugala savladala je Urugvaj u drugom kolu Svjetskog prvenstva sa 2:0. Oba gola djelo su Brune Fernandesa.

Prvi dio završen je bez pogodaka, a u 54. minuti vidjeli smo prvi gol. Bruno Fernandes je iskosa uputio centaršut, Ronaldo je skočio, a lopta završila u mreži Urugvaja.

Gol je prvobitno upisan Ronaldu, ali je FIFA potom promijenila odluku jer je nakon video analize ustanovljeno da Ronaldo nije dirao loptu glavom.

Konačnih 2:0 postavljeno je u 92. minuti. Nakon igranja rukom Gimeneza, uslijedila je intervencija VAR-a i penal, a siguran sa 11 metara bio je Bruno Fernandes.

Nakon dva kola, Portugalci imaju šest bodova, Gana ima tri, a Urugvaj i Južna Koreja po jedan bod.

U posljednjem kolu Portugal će igrati protiv Južne Koreje, dok će Urugvaj odmjeriti snage sa Ganom. Oba meča se igraju u petak.